Volvo XC90 T8 Polestar je nejsilnějším produkčním Volvem historie

Volvo XC90 T8 Twin Engine with Polestar Performance OptimisationKdyž se dvorní tuner Volva, přidružené Polestar, pustí do ladění švédských tanků, vznikají vždy vcelku zajímavé kreace. Ta poslední sice není snem každého sportovně založeného řidiče, neboť se jedná o SUV, ale nikdo jí neupře, že se se jedná o vůbec nejsilnější Volvo, které kdy opustilo brány automobilky.

Jak již mnozí jistě vědí, za názvem XC90 T8 skrývá se správně ještě dovětek Twin Engine. Nadvakrát přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec tedy v tomto případě spolupracuje s elektromotorem, což dává dohromady výsledný výkon 400 koní. Zkušení inženýři Polestaru ale zapracovali na tom, aby výkon poskočil na pěkných 421 koní, z čehož 334 koní náleží spalovacímu motoru a 87 koní elektromotoru. Výsledný točivý moment je potom úctyhodných 640 Nm, přenášených na všechna čtyři kola. Díky tomu všemu umí XC90 T8 od Polestaru zrychlit z nuly na sto za 5.5 sekundy a ujede až 43 kilometrů na čistě elektrický pohon.

Navýšení hrubé síly je však pouze jedna součást celého ladění. Polestar se dále postaral o lepší odezvu na plyn a také o to, aby převodovka neřadila během zatáček a držela rychlost tak, jako se to správně dělá s manuální převodovkou. Velké Volvo by tak mělo být hravější a sportovnější, než kdy předtím.