Jeep přijde s luxusním modelem Grand Wagoneer

1991-jeep-grand-wagoneer-5Již delší dobu bylo jasné, že americký Jeep přijde s novinkou, konkurující luxusně pojatému Range Roveru. Nyní je potvrzeno, že již přespříští rok spatříme vůz nesoucí název Grand Wagoneer. Ten bude sice stát na stejné platformě jako dosud největší Grand Cherokee, ale oproti předchozím spekulacím se bude jednat o samostatný model, nikoliv jen úroveň výbavy.

Ještě pro upřesnění, vozy budou dokonce dva. Zatímco běžnější Wagoneer zacílí na ty méně movité zákazníky, Grand Wagoneer se pochlubí naprosto špičkovou výbavou, lehce odlišným vzhledem, lepším pracováním a dalšími odlišnostmi. A přesně těmito prvky chce Jeep vybudovat konkurenci pro Range Rover, považovaný za vrchol současných luxusních SUV.

Pod kapotou nalezneme s největší pravděpodobností přeplňovaný osmiválec o objemu 3.8 litru a pro evropský trh samozřejmě i naftový šestiválec o objemu 3.0 litru.

Zcela nová modelová řada Wagoneeru navíc odkazuje do historie. Původní Wagoneer z roku 1962 se udržel ve výrobě s jen minimálními změnami až do roku 1991 a dodnes se řadí mezi ikonické Jeepy. Navíc měl dřevěné panely karoserie, které jsou opravdu velmi cool. Je jen škoda, že na novém Wagoneeru takové panely docela určitě neobjevíme.