Vize superluxusního kupé od Mercedesu je tady v plné kráse

vox01zweirimatcc3rvaMercedes-Maybach 6. Takhle jednoduše se jmenuje nový vizionářský koncept, zachycující superkupé budoucnosti. Ona šestka v názvu se patrně váže na délku, která by měla činit kolem šesti metrů. Je to jakýsi návrat do minulosti, kdy nechutně bohatá smetánka cestovala přes kontinenty v opulentním dvoudveřovém voze.

Bohužel u elegantního a zároveň extravagantního vzhledu veškeré informace o autě začínají i končí. Z obrázků můžeme nahlédnout ještě do trochu podivného ufo-interiéru, ale co se týče pohonné jednotky nebo plánů do budoucna, tady se nedozvídáme vůbec, ale vůbec nic. Jisté je asi jen to, že pokud se Mercedes vůbec zabýval konstrukcí pohonného ústrojí, bude se pod dlouhatánskou kapotou nacházet něco elektrifikovaného, pravděpodobně hybrid. Dřív by byl na stejném místě dvanáctiválec gigantického objemu.

Veřejnosti se nový koncept předvede na festivalu Concours D’elegance v Pebble Beach. Jestli se někdy objeví něco podobného i v sériové výrobě, to zatím nikdo netuší.