Nová Honda Civic Type-R dostane převodovku CVT

Vývojové oddělení Hondy i nadále pracuje na vývoji modernizace ostrého Civicu Type-R, jehož koncept byl představen na autosalonu v Paříži 2016. Razantní změny se budou týkat spíše exteriéru vozu, než jeho pohonného ústrojí, přesto však nový Type-R nabídne prvky, které budou u tohoto modelu nové.

Velmi výraznou novinkou bude použití automatické převodovky CVT, jejíž naladění by mělo prospět lepšímu zrychlení z nižších rychlostí. Šestistupňový manuál zůstane v nabídce jako standard, ale moderní dvouspojkové skříně se pravděpodobně nedočkáme. U současné generace Civicu Type-R jsme si pokládali otázku, zda by nebyl daleko lepší s pohonem všech kol, ten ale Honda zatím neplánuje ani pro modernizovaný vůz.

Vůz by měl i nadále pohánět turbem přeplňovaný dvoulitrový řadový čtyřválec K20 s variabilním časováním VTEC. Maximální výkon motoru by měl vzrůst na přibližně 320 koňských sil, tedy o 15 koní. Žádný výrazný nárůst výkonu proto nečekejme.

Honda již v minulosti oznámila, že by nový Civic Type-R chtěla uvést na americký trh v druhé polovině roku 2017. V nejbližších měsících tedy můžeme očekávat oficiální představení produkční verze.