BMW i8 se dočká modernizace

Automobilka BMW v posledních měsících finišuje vývoj otevřené verze hybridního supersportu i8. Mezitím, co se testovací prototyp Spyderu prohání po německém okruhu Nürburgring – Nordschleife, značka zveřejnila informace o chystaném upgradu standardní verze. K hlavním prvkům modernizace patří vyšší výkon.

Supersport i8 je na trhu již tři roky, což je v daném segmentu moře času. Proto se není čemu divit, když výrobce představí modernizaci. V tomto případě se však nebude jednat o radikální změny vozu, ale jen o drobná vylepšení. Exteriér bude vybaven novými světlomety s přepracovanou grafikou LED pásků. V interiéru se pak pravděpodobně objeví poslední verze infotainmentu iDrive s aktualizovaným softwarem a ovládáním gesty.

Největších změn se dočká pohonné ústrojí sportovního vozu. Hybridní systém, který tvoří 1,5litrový zážehový tříválec a synchronní elektromotor, bude nově dosahovat výkonu až 420 koní. Tento přibližně 10procentní nárůst hnací síly vůz vyzdvihne na úroveň modelu M3/M4. Lze očekávat i upravené naladění podvozku, aby vůz podával lepší jízdní výkony.

Modernizovaná varianta i8 by měla být odhalena koncem tohoto roku a lze očekávat, že bude mírně zvýšena katalogová cena. Na trhu se vůz objeví začátkem roku 2018.Odpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>