Německé automobilky bojují za budoucnost vznětových motorů

Budoucnost dieselových motorů je v současné době velké téma diskuzí v automobilovém průmyslu. Řada velkých měst zavádí nebo se chystá zavést regulace, znemožňující vozidlům se spalovacími motory na naftu vjezd do jejich center. Německé automobilky ale mají zájem se s politiky dohodnout.

V rámci dnešního bezpečnostního summitu v Berlíně se sešli generální ředitelé a manažeři největších německých automobilek, aby projednali svůj záměr se zástupci německé vlády. Vedení značek jako Volkswagen, BMW a Mercedes-Benz by chtělo optimalizovat svou technologii, aby splnila přísné emisní standardy a zlepšila kvalitu ovzduší ve velkých městech.

Celý plán se má týkat vozidel s emisní normou Euro 5 a Euro 6, u kterých by mělo dojít k úpravě softwaru řídicí jednotky motoru tak, aby z výfuku vycházelo přibližně o 25% oxidů dusíku NOx méně. V současné době s takovým krokem souhlasí jen automobilky, které vyrábí svá auta v Německu, zástupci zahraničních značek se k problému zatím nevyjádřili.

Zároveň se výrobci přiklonili k možnosti vyšších investic do sítě dobíjecích stanic pro elektromobily. Tímto krokem by mělo dojít k dalšímu omezení emisí NOx, které mají za následek závažná onemocnění dýchacích cest obyvatelstva. Zda se výrobcům podaří svůj návrh prosadit, zatím není jasné, ale zástupce vlády by mohla přesvědčit statistika prodeje vozů se vznětovými motory. Jen v minulých šesti měsících bylo v Německu vybaveno dieselem 41,3% ze všech prodaných aut.Odpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>