Jaguar chystá nástupce F-Type a ekologickou budoucnost

Britský Jaguar v poslední době pracuje hlavně na nových SUV a elektrických autech, jenž úspěšně uvádí na trh. I přesto značka nezapomíná na svou tradici, kterou jsou sportovní auta. Právě ty udělaly z luxusní automobilky legendu, jakou je. V aktuálních měsících inženýři pracují na několika nových modelech.

Dle slov Iana Calluma, hlavního designéra značky, je v přípravě i nástupce F-Type, přestože sporťák trápí pomalé prodeje. Chystaná novinka bude vybavena hybridním hnacím ústrojím stejně tak, jako každý z dalších vyvíjených modelů. Callum říká, že se bude jednat o plug-in hybridy i plně elektrické vozy.

Pokud se ale vrátíme k samotnému nástupci F-Type, šéfdesignér zastává názor, že sportovní auta nejsou „mrtvá“, jak si mnozí myslí. Přestože většina nových sportovních SUV dokáže projet zatáčkou podobně rychle, neprobouzí v člověku podobné emoce a nadšení, jako překrásná sportovní karoserie v kombinaci se skvělým výkonem.

Od roku 2013, kdy byl Jaguar F-Type uveden na trh, bylo prodáno přibližně 45 000 kusů. Hlavnímu konkurentovi, jímž je Porsche 911, se daří daleko lépe. Jen za rok 2016 bylo prodáno více jak 32 000 sporťáků ze Stuttgartu. Nástupce F-Type by měl nahradit současný vůz v roce 2020.Odpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>