Renault Mégane R.S. oficiálně

Frankfurtský autosalon již probíhá v plném proudu a světové automobilky odhalují své nejnovější modely. Po spekulacích se oficiálně představuje i novinka v podobě Renaultu Megane RS, očekávaného hot hatche spadajícího do segmentu C. Vůz nabitý nejnovějšími technologiemi má opravdu co nabídnout.

Dvoulitrový turbem přeplňovaný čtyřválec je nahrazen menším agregátem o objemu 1,8 litru, který je však vybaven přímým vstřikováním paliva. Jednotka, jež je shodná s tou ve sportovním kupé Alpine A110, údajně dosahuje maximálního výkonu 280 koní. V případě, že se vám zdá výkon nízký, můžete si počkat na konec příštího roku, kdy bude představena varianta RS Trophy, která nabídne celých 300 koní. Poprvé v historii bude Megane RS kromě šestistupňové manuální převodovky vybaven i dvouspojkovým automatem s pádly pod volantem a systémem launch control. Údaje o maximální rychlosti a zrychlení obou variant budou odhaleny koncem tohoto roku.

Aby byl všechen ten výkon pro řidiče zvládnutelný, konstruktéři se rozhodli vydat úplně novou cestou pro tento segment. Změny směru obstarává systém zatáčení všech kol. Podvozek bude k dostání ve dvou různých nastaveních, kterými jsou „Sport“ a „Cup“. Druhé zmíněné nastavení je dokonce vybaveno samosvorným diferenciálem. Pro rychlé a bezpečné zastavení poslouží brzdový systém firmy Brembo.

Nepřehlédnutelnou novinkou nového Renaultu Megane RS je systém Multi-Sense, který dává na výběr z pěti jízdních módů – Comfort, Formal, Sport, Race a Pro, a udělá vůz sympatičtější pro každodenní použití.

Nový Renault Megane RS vstoupí na trh začátkem roku 2018 a bude k dostání pouze jako pětidveřový hatchback.Odpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>