Toyota představuje řadu sportovních modelů GR

Sportovní modely k Toyotě vždycky patřily. Japonská značka v minulých týdnech lákala na představení řady nových sportovních aut, ve které se po dlouhých spekulacích měla objevit i chystaná nová generace Toyoty Supry. Ta se nakonec neukázala, ale i přesto vypadá nová nabídka Gazoo Racing lákavě.

Prvním modelem, který nese označení GRMN, je současná generace Vitzu/Yarisu. Všechny vozy s tímto označením budou vyráběny v omezeném počtu a budou nabízet výkonný motor a schopný podvozek. V případě Yarisu se jedná o 1,8-litrovou kompresorem přeplňovanou jednotku z Lotusu Elise, upravené tlumiče a pružiny spolu se samosvorným diferenciálem Torsen.

Pravděpodobně nejlákavějším vozem Gazoo Racing je kupé GT86 s GR „balíčkem“. Sportovní zadokolka je nejen vyzdobena novým aerokitem a kovanými koly Rays, ale změny se odehrály i pod slupkou. Kromě samosvorného diferenciálu Torsen Toyota 86 dostala i tlumiče Sachs a účinnější brzdový systém se šesti pístky vpředu a čtyřmi pístky vzadu. V interiéru se nachází nová sedadla Recaro a menší volant. Pod kapotou se změny bohužel neodehrály.

Paleta nabídky Gazoo Racing čítá i balíček GR Sport pro běžně dostupné modely, mimojiné třeba i pro Prius. V tomto případě se jedná spíše o designové úpravy se sportovněji vypadajícími koly, jenž jsou připevněna k podvozkům se standardním nastavením.

Modely na přiložených fotografiích jsou k dispozici pro japonský trh, ale v Evropě smutnit nemusíme. Yaris GRMN je na starém kontinentu k dostání již od letošního března a dle slov Toyoty budou další kousky Gazoo Racing následovat již brzy.Odpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>