Lamborghini vyvíjí supersedan

Od chvíle, kdy Lamborghini v roce 1998 spadlo pod křídla Volkswagen Group, se italské značce daří. Každý nový model se úspěšně zapisuje do historie značky a němečtí majitelé vytáhli automobilce trn z paty po dlouhých desetiletích na pokraji krize. V aktuální době automobilka připravuje několik nových modelů a vývojem se netají.

Mezi tím, co inženýři pilně dokončují historicky druhé SUV značky, očekávaný Urus, prosákly do světa spekulace o možném čtyřdveřovém supersedanu. Ten však nebude produkční variantou konceptu Estoque, jenž byl představen v roce 2008 na autosalonu v Paříži, ale bude vycházet z moderní platformy Volkswagen MSB. Na tomto základu v současné době již jezdí nové generace vozů Bentley Continental GT a Porsche Panamera. Zároveň existují domněnky o tom, že by se novinka měla inspirovat u legendárního modelu Miura.

Lamborghini se v posledních letech snaží investovat peníze na výzkum a vývoj nové struktury uhlíkových vláken. Ta by měla opět navýšit pevnost a snížit hmotnost materiálu, jenž je u moderních aut stále více využíván.

Zatím oficiálně nepotvrzený supersedan Lamborghini by měl dorazit nejpozději v roce 2021.