Souboj se stopkami na Nürburgringu nekončí

Časy rychlých kol na nejznámějších světových okruzích v posledních letech slouží jako marketingový tahák sportovních modelů. Nejčastějším okruhem, je Zelené peklo, neboli ikonický německý okruh Nürburgring-Nordschleife, na němž se odehrávají nekonečné bitvy o prvenství v prestižní tabulce.

Před týdnem svět obletěla zpráva o rekordní jízdě nového Porsche 911 GT2 RS, která dokazuje, jak rychlá moderní superauta jsou. Při jízdě posledního widow makeru, kdy německá značka překonala nejen konkurenční Lamborghini Huracán Performante s časem 6:52, ale i vlastní hybridní hypersport 918 Spyder (čas 6:57), se stopky zastavily na čase 6 minut 47,3 sekundy.

Za druhým rekordem posledního týdne na stejném okruhu stojí italská Alfa Romeo, jenž i přes svou malou modelovou řadu drží již druhý nejrychlejší čas. Titul nejrychlejšího čtyřdveřového sedanu drží Giulia QV s časem 7:32. Za druhým, nedávno získaným rekordním časem, stojí připravované rychlé SUV Stelvio QV. To je poháněné stejným dvakrát přeplňovaným 2,9-litrovým vidlicovým šestiválcem o výkonu 510 koní, jenž je přenášen na všechna kola.

Honička za nejrychlejšími časy na Nürburgringu určitě nekončí. Přestože je rekordní jízda Stelvia QV ještě čerstvou minulostí, Lamborghini si na 20,7 kilometrů dlouhý okruh brousí zuby se svým připravovaným Urusem. Dle slov Lamborghini bude druhé SUV historie automobilky tím nejrychlejším na Severní smyčce. No, necháme se překvapit.Odpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>