Chevrolet nabízí levný a účinný upgrade pro Corvette

Moderní sportovní auta jsou opravdu rychlá, ale nějakým lidem to nestačí a snaží se je zrychlit ještě více. V tomto případě to ale nebyl některý z majitelů, který by strávil nespočet hodin montáží nových komponent a jejich naladění, ale samotný Chevrolet, jenž v rámci právě probíhající výstavy SEMA v Las Vegas představil novou úpravu.

Vývojový tým automobilky strávil mnoho hodin na 4,64 kilometru dlouhém továrním testovacím okruhu Milford Road Course, aby vyladil nový chytřejší software pro magnetoreologický podvozek Magnetic Ride Control. Výsledkem jejich práce je nejen výrazné zrychlení samotné Corvette Z06, jenž s novým nastavením objela okruh o více jak vteřinu rychleji, ale i lineárnější funkce a vyvážení tlumičů samotných

Nový balíček je od těchto dnů k dispozici majitelům, kteří chtějí mít svou Corvette pokročilejší. Nahrání nového programu je dostupné pro modely Stingray Z51 2014-2016, Stingray 2016 a zatím nejsilnější variantu Z06 2015-2016. Úprava řídící jednotky bude prováděna výhradně v autorizovaných servisech Chevroletu, čímž se nijak nepodepíše na tovární záruce, a bude stát 350 dolarů (přibližně 8 000 korun). To je za hubičku oproti tuningovým společnostem, jejichž podvozkové komponenty stojí v řádech tisíců dolarů.