Škoda Fabia RS se vrátí jako hybrid

Volkswagen Group se chystá více prosazovat hybridní technologie, jimiž chce zaujmout i automobilové nadšence. Do roku 2025 se objeví přibližně 30 nových modelů různých značek, spadajících do koncernu. Kromě nových SUV se bude jednat i o nové moderní generace oblíbených rychlých hatchbacků.

Britský magazín Autocar přišel s informací, že se německý koncern nesnaží k okamžitému přesunutí na výrobu čistě elektrických aut. Takový proces zabere dlouhé dekády a marketingové oddělení pracuje se skutečností, že bude snazší si svou klientelu aklimatizovat pomalu pomocí částečné elektrifikace – hybridů. Zároveň by Volkswagen chtěl oslovit i opravdové fanoušky sportovních vozů.

V následujících letech by se na trhu mělo objevit několik hot hatchů, které budou poháněné novým výkonným hybridním systémem. A právě sem budou patřit vozy jako Seat Cupra nebo právě Škoda RS. Česká domácí automobilka by měla být dokonce vůbec první, která nový pohon dostane k dispozici pro použití ve třetí generaci rychlé Fabie RS. Dle slov Bernharda Maiera, generálního ředitele Škoda Auto, nejsilnější Fabie nabízela skvělý kompromis mezi autem na denní použití a pro svižné svezení.

Ač by vedení tuzemské automobilky novou Fabii RS nejraději uvedlo co nejdříve, nová generace založená na platformě MQB dorazí nejdříve v roce 2020.Odpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>