Šéfdesignér Audi uvažuje o konkurentovi BMW 8

Mnoho fanoušků německých vozů netrpělivě vyhlíží nástupce legendárního cestovního kupé BMW řady 8. Chystaná novinka by se měla stát i částečným nástupcem řady 6 a zároveň by mohla zamíchat vodami v segmentu luxusních grand tourerů. Audi si je možného úspěchu vědomé a přemýšlí o vlastní konkurenci.

Vlajkovou lodí německé prémiové značky je v současné době limuzína A8, jenž je jedním z technicky nejpokročilejších aut na trhu. Bohužel je A8 nabízena jen v jedné karosářské variantě, oproti konkurenčnímu Mercedesu-Benz třídy S, který je k dostání i jako kupé. Právě Mercedes a chystané BMW řady 8 dovedlo vrchního designéra Marca Lichteho k přemýšlení, zda by neměla automobilka z Ingolstadtu připravit vlastního konkurenta.

Přestože je Lichte velkým fanouškem dvoudveřových vozů, nevěří, že by na trhu vznikla natolik vysoká poptávka, aby se dalo o zcela novém modelu uvažovat. Dvoudveřová auta dovolí návrhářům odvážnější hrátky, čímž mohou vytvořit opravdu skvěle vypadající křivky, ale prodejnost nedosahuje takových čísel, jako v případě čtyřdveřových vozů.

Dle slov Lichteho je možné, že Audi s podobným modelem v budoucnu opravdu přijde, ale vzhledem k současné filosofii značky si na takový den minimálně několik roků počkáme. Značka se v posledních letech soustředí na vývoj kategorie SUV a dvoudveřovým vozům nepřisuzuje vysokou prioritu. Zatím si jen můžeme připomenout, jak by podobná vize vypadala, pomocí studie Prologue, kterou navrhl sám Marc Lichte v roce 2014.Odpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>