„Zelenější“ Tatra Phoenix

V dubnu letošního roku začne česká automobilka dodávat na trh nejnovější generaci Tatra Phoenix EURO 6 model 2018. Tato novinka pro jaro se na první pohled bude lišit kombinací černé matné masky kabiny a barvou laku vozidla. Uvnitř však nalezneme nové sofistikovanější, tišší, výkonnější konstrukční řešení, které spolu s vyšší užitečnou hmotností nabídne zákazníkům ještě více než předchozí generace.

Osvědčené motory MX-11 a MX-13 jsou tišší, spořivější a „zelenější“, přičemž jejich výkon vzrostl o 7 kW (MX-11) a 14 KW (MX-13). Točivý moment se zvýšil o 50 až 200 N.m podle výkonosti motorizace a je k dispozici od 900 otáček za minutu.

Dále se změnila nově odhlučněná kabina včetně nové barvy interiéru. Také všechny ovládací spínače a displej pod volantem jsou změněné.
Celá elektronická struktura vozidla dnes využívá kombinaci technologií LIN a CAN.

Velkou změnou je možnost osadit vozidla systémem kotoučových brzd. Standardně montovaná manuální šestnáctistupňová převodovka je doplněna volitelnou automatizovanou převodovkou Traxon, která je nástupcem původní AS-Tronic. Převodovka Traxon je šestnáctistupňová a s vlastním řadícím softwarem, na kterém se významně podíleli pracovníci společnosti TATRA TRUCKS a.s.

Nezařazené