PEMA spolupracuje na testování dopravní techniky poháněné zkapalněným zemním plynem

Praha, 28.8. 2019

PEMA, přední tuzemský poskytovatel pronájmu nákladních vozidel, se účastní společného projektu s logistickou společností Yusen Logistics (Czech) s.r.o. Cílem projektu je testování využití nákladních souprav poháněných LNG, zkapalněným zemním plynem.

Snižování zátěže životního prostředí, zejména minimalizace emisí CO2 vypouštěných do ovzduší, je v centru pozornosti řady společností v oboru silniční dopravy a logistiky. V rámci partnerského projektu pro největší automobilku v ČR spojily nyní svoje síly PEMA Praha, SCANIA a logistická společnost Yusen Logistics. „Globální situace v oblasti emisí CO2 si zasluhuje naši pozornost. Těší nás, že poskytnutím návěsů pro testování LNG tahače SCANIA můžeme přispět k hledání alternativy, kterou rozhodně pohon na LNG přináší.“ říká Jan Hák, obchodní ředitel PEMA Praha.

Dlouhodobá spolupráce společností Yusen Logistics a PEMA Praha stojí za naší společnou účastí v tomto takřka výzkumném projektu. PEMA nám poskytuje dopravní techniku i v naší běžné činnosti, společně tedy zajišťujeme služby pro celou řadu renomovaných klientů z průmyslového segmentu automotive,“ uvádí Pavel Mráz, Asset Manager Yusen Logistics (Czech), s.r.o.

Výsledkem testování budou přesná a reálná data o spotřebě paliva, reálných možnostech tankování, kilometrovém dojezdu a dalších údajích o provozu nákladních souprav poháněných LNG. Ty by měly být využity pro přepravy, které Yusen zajišťuje na přímých linkách mezi jednotlivými výrobními závody a sklady. Vedle snížení emisí CO2 je možné očekávat i pozitivní ekonomický dopad. Například v Německu jsou dnes nákladní vozidla poháněná LNG osvobozena od úhrady dálničního mýta. Předpokládáme, že podobná zvýhodnění a programy pro podporu využití alternativních pohonů se dříve či později objeví i u nás,“ uvádí Jan Hák.Odpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>