1. Mistrovství České republiky RC Truck Trial 2019

V letošním seriálu Mistrovství České republiky jsme odjeli 7 závodů. Každý závod kromě posledního, sedmého, jsme jeli 4 sekce, 7. závod měl sekce dvě. Každá sekce 10 branek. To znamená, že kdo odjel s jedním autem všech 7 závodů, projel 26 sekcí = 260 branek. Jirka Wáwra a Rosťa Matyasko odjeli celý seriál se čtyřmi auty, to znamená 104 sekce = 1 040 branek. Traťoví komisaři přidělili všem jezdcům ve všech závodech dohromady 113 354 trestných bodů. To je lichotivé číslo pro stavitele sekcí, méně lichotivé pro nás, pro jezdce.

První, třetí, pátý a sedmý závod jsme jeli v naší domovské lokalitě, v bývalém lomu, ve Starém Plzenci, druhý závod jsme jeli jako Memoriál Jana Pechmana u našich kolegů, kamarádů a přátel v Mariánských Lázních, čtvrtý závod se jel u kamarádů v nádherné lokalitě nazvané RC Dráha Kašovice nedaleko Velkých Popovic a šestý závod v lokalitě lomu Mořina, u našich kolegů a kamarádů z Prahy.


Celkem se ve startovním poli objevilo fyzicky 27 jezdců, kteří startovali celkem s 58 modely. Děkujeme všem, kteří přijeli a startovali byť i jen jednou, děkujeme zastupitelstvu města Starý Plzenec za podporu a za možnost pořádat tyto závody v dnes už legendární lokalitě, v bývalém lomu, pod hradem Radyně. Děkujeme za podporu a medializaci našich závodů inzertnímu časopisu AUTOBOX a děkujeme za podporu a úzkou, operativní spolupráci firmě LOOPS MODEL rc4x4-shop.


Výsledky jednotlivých závodů a celkové výsledky seriálu najdete na webových stránkách, v záložce „Výsledky závodů“. Vítězům jednotlivých kategorií a Absolutnímu Mistru České republiky patří nejen veliká gratulace, ale i obdiv a uznání. Za jejich vytrvalost, houževnatost, schopnost postavit bezkonkurenční modely do extrémního terénu a tyto modely dokonale ovládat, za jejich schopnost přečíst každou branku a chladnokrevně zvládnout průjezdy adrenalinovými úseky a zároveň i za jejich schopnost a ochotu vždy pomáhat slabším nebo začínajícím jezdcům. Už v těchto dnech začínáme připravovat 2. Mistrovství České republiky RC Truck Trial 2020 a máme zprávu, že v roce 2021 budeme pořádat 13. Mistrovství Evropy, proto je naším přáním, aby bylo příští rok více startujících než letos, abychom dokázali v ještě větší míře šířit um a dovednost zlatých českých rukou i daleko za hranicemi naší malé země.


Závěrem chceme oslovit modelářské kluby, majitele, či provozovatele vhodných lokalit z Čech, Moravy a Slezska, kteří by chtěli abychom u nich uspořádali mistrovský závod, ozvěte se nám prostřednictvím našeho facebooku https://www.facebook.com/groups/710118492518029/permalink/1158191617710712/ nebo kontaktního formuláře na našich webových stránkách https://rcoffroadklub-plzen.webnode.cz/, domluvíme si návštěvu vaší lokality a v případě dohody vás zařadíme do kalendáře mistrovských závodů pro rok 2020.

Jan Mašek – předseda RC OFFROAD KLUB PLZEŇ

Konečné pořadí

Kategorie Prototypy: 1. Jiří Wáwra, 2. Jiří Pstružina, 3. Martin Matyasko

 

Kategorie S4: 1. Martin Matyasko, 2. Marek Štětina, 3. Jiří Wáwra

Kategorie S3: 1. Luboš Duchek, 2. Rosťa Matyasko, 3. Jiří Wáwra

 

Kategorie S2: 1. Jiří Wáwra, 2. Luboš Duchek, 3. Rosťa Mataysko

 

Absolutní Mistr České republiky RC Truck Trial 2019 je Luboš DuchekOdpovědět

Váš email nebude uveřejněn.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>